Laserlõikur

LASERLÕIKURI KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Laseri operaator: üldiselt aitab laserlõikuriga tööd teha Makerlabi meistrimees, iseseisvalt võib laserlõikuriga tööd teha pärast Laserlõikuri ABC koolituse läbimist.

Mõõdud: kuni 1200×900 mm (lisaks saab laserlõikurit kasutada ka n-ö “avatud ustega”, mille kaudu on võimalik materjali jooksvalt läbi lükata)

Failiformaadid: eelistatuimalt lõikamiseks vektorkujul dxf või saab vajadusel hakkama ka AI formaadiga. Graveerimiseks sobivad rasterdatud jpg ja png formaatidid (vajavad mõõtkava (välisruudu mõõdud) ning seadistamine võib minna selle arvelt veidi kauem)

Lõikejoone paksus: ei ole oluline

Graveerimisjoone paksus/resolutsioon: minimaalselt 0,2 mm

Materjal:

Soovituslik: akrüül, pleks, kummimatid, nahk, riie, papp, paber, interjöörliimiga vineer ning vähese vaigusisaldusega puidud (üldiselt orgaaniline materjal); PE vaid õhukesena (vajalik eelnev konsultatsioon!)

Graveerida saab metalle (va. roostevaba, alumiinium, vask jt. tugevad või suure soojusjuhtivusega materjalid), puidud, looduslikest materjalidest riided/tekstiil, nahk ja klaas (ehk graveerida saab peaaegu kõike, mida saab ka lõigata, v.a. õhemat paberit). Väikseid vineerijääke leiab kohapealt, suuremate projektide puhul soovitame tulla oma materjaliga (pakkuja nt. Estoply), ent on võimalik materjali soetada ka meilt (4mm, 6mm, 8mm).

Ei saa lõigata: tuleohtlikke materjale, PVC, PC, teflonit sisaldavad materjalid, eksterjööriliimiga materjalid ja vaigused puidud ega ka süsinikkiud. Materjal tuleks iseseisvalt hankida. Kohapeal on olemas suvaliste mõõtudega jäägid.

Materjali värvus: ei ole oluline

Materjali paksus: sõltuvalt materjalist kuni 12 mm

Maksumus/Hinnapäring:
  • 40€/tund tellimustele, miinimumarve 20€ (suuremate tellimuste puhul kirjuta info@makerlab.ee ja leiame sobiva kokkuleppe)
  • 40€ laserlõikuri ABC, mis annab õiguse laserlõikurit iseseisvalt kasutada (koolitusaja kokkuleppimiseks võta ühendust Põdra või Kalveriga: http://www.makerlab.ee/kes/)
  • 15€/tund iseseisval laserlõikuri kasutamisel (ei sisalda materjali) – maksimaalselt 4 järjestikust tundi
  • 10€/tund Makerlabi liikmele iseseisval laserlõikuri kasutamisel (ei sisalda materjali) – maksimaalselt 5 järjestikust tundi
Ohutusnõuded: http://www.makerlab.ee/eeskiri-ja-ohtus/

Lisainfo: info@makerlab.ee