Leidurite komplekt

SPARK MAKERLABI Leidurite komplektid

on loodus- ja täppisteaduse aluseid selgitavad õppekomplektid tehnoloogia, füüsika ja loodusõpetuse tundide läbi viimiseks koolides, noortekeskustes, kodudes ja mujal.

Leidurite komplekt

Pakume üle 30ne erineva loodus ja täppisteadusi tutvustavat õppekomplekti, millega saab sisustada terve õppeaasta LTT aine raames koolitundides ja huviringides või eraldi tellida põnevaid tegevusi noortekeskustes, konverentsidel/üritustel haridusliku ja põneva tegevuse korraldamiseks. 

Täiustame komplekte jooksvalt ja lisame valikusse uusi põnevaid ja õpetlikke võimalusi meisterdamiseks! 

Leidurite komplektid jagunevad kaheks erinevatele vanusegruppidele mõeldud paketiks: 4.-9. klassi õpilastele suunatud Leidurilabor ja 8.-12. klassi õpilastele suunatud Elektroonikalabor.

  • MIDA KOMPLEKT SISALDAB? Inseneeria ja elektroonika aluste õpetamiseks vajalikke materjale, detaile ja kirjalikke juhendeid, mille abil praktilisi töid läbi viia.
  • KASUTAJATUGI? Kui teil on küsimusi või vajate abi juhendamisel/meisterdamisel saate liituda tasuta Fleep.io keskkonnaga, kus on meie Leidurite komplekti kasutajatugi – nii saate kiirelt vastused tekkinud küsimustele/probleemidele! Lisaks kaasa tulevatele juhenditele, mille edastame elektroonilisel kujul e-posti teel, pakume lisaks ka VIDEOÕPETUSI. Videoõpetustele saate ligipääsu samuti võttes ühendust Leidurite komplekti kasutajatoega (www.fleep.io) ning teavitades liitumisest koos enda kasutajanimega (@fleep.io lõpuga) e-posti aadressile info@makerlab.ee.
  • Pakume võimalust tellida komplektidele lisaks tööriistad ja vahendid! Tööriistakohvri sisu sõltub tellitud komplektidest.
  • Töötuba on keskmiselt 10 € noore kohta.
  • Min. tellitav kogus 10 inimesele.

Leidurilabor

MIDA ÕPITAKSE? Inseneeria- ja leiduriteõppekomplektide pakett Leidurilabor on loodud 4.-9. klassi õpilastele. 

Õpime, kuidas töötavad autod, raketid, lennukid, mootorid, sillad, tornid jne. Seletame, mis on inseneeria ning millega tegelevad leiutajad. Meisterdame erinevatest lihtsalt kättesaadavatest vahenditest omapäraseid sõidukeid ja seadeldisi, mis aitavad aru saada keerukamatest masinatest meie ümber ja nende tööpõhimõttest. Õpime teistega koostöös kasutama leiduritele igapäevaselt hädavajalikke töövahendeid. 

Leidurilabori komplekte kokku pannes läbitakse erinevaid oskusi ja teadmisi nõudvaid praktilisi töötubasid. Erinevalt õppemetoodikast, kus teemasid läbitakse lineaarsel moel baastõdedest kuni keerukamate teooriateni välja, panevad meie töötoad osaleja igapäevaelu väljakutsetega otseselt tegelema. 

Elektroonikalaborid on käivitatud juba Tartu Tamme Gümnaasiumis ja Võru Gümnaasiumis!

Elektroonikalabor

MIDA ÕPITAKSE? Elektroonikalabori komplektid on loodud 8.-12.klassi õpilastele, kes soovivad saada lihtsat, aga laialdast sissejuhatust elektroonika põnevasse ja üha arenevasse maailma – valdkonda, mis on 21. sajandil väga tähtis ning tulevikus lausa asendamatu. 

Õpe keskendub praktika kaudu õppimisele. Alustame baasteadmiste ja -oskuste omandamisest, teeme tutvust erinevate komponentide, kontrollerite, andurite ja mootoritega, milleta ei suudaks elu tänapäeval ette kujutadagi. 

Komplektid on üles ehitatud praktilisele tööle ja harjutamisele, millele eelneb iga teema kohta väike teooria osa.

Arvamused

Väga põnev ja noorte praktilistele oskustele eriti vajalik ettevõtmine! Idee levitamine on vähim, mida teha saame.
Heilo Altin ja Friedrich Kaasik
Eesti Teadushuvihariduse Liit
Mina juhendajana kiidan väga sellist ettevõtmist ja tore, et selline võimalus on olemas. Mulle väga meeldivad juhendajale mõeldud juhendid, mis on põhjalikud ja arusaadavad. Siiani imestan, et võeti ette nii pikk sõit Tartust ja tehti personaalne mitme tunnine juhendite tutvustus.
Kristel Kadak
Turba kool
Leidurite komplektiga iseenesest jäime rahule ja ka pakutud programm oli huvitav. [Videod] on väga vahvad ja on väga suureks abiks.
Merlin Männik
Saku valla noortekeskus

Küsi Leidurite komplekti hinnapakkumist

Eelkoostatud Leidurite komplekti puhul paneme teile sobiva komplekti erinevatest töötubadest ise kokku vastavalt teie eelistustele ja osalejate vanusele. Pakume võimalust panna ise kokku Leidurite komplekti – küsides hinnapakkumist, saadame valikus olevate töötubade nimekirja, millest saate valida 10 erinevat vastavalt raskusastmele.

Leidurite komplekt Algajad I (eelkoostatud 15 erinevat töötuba) – põhikool; raskusaste: keskmine, 15-20h. 

Leidurite komplekt Algajad II (PANE ISE KOKKU 10 erinevat töötuba) – põhikool; raskusaste: keskmine, 10-15h.

Leidurite komplekt Edasijõudnud I (eelkoostatud 15 erinevat töötuba) – põhikooli lõpp, gümnaasium; raskusaste: mõõdukas; 20-25h.

Leidurite komplekt Edasijõudnud II (PANE ISE KOKKU 10 erinevat töötuba) – põhikooli lõpp, gümnaasium; raskusaste: mõõdukas; 15-20h.

LISAINFO JA KONTAKT
Kertu Valge, müügijuht / kertu@makerlab.ee / 588 38 755

LTT õpivahendeid arendab SPARK Makerlab – avalik töökoda ja inseneeriasuunaline huvikeskus keset Tartut.
Meeskonda kuuluvad Teadusbussi, Taibukate Teaduskooli, TÜ Õpikodade, TÜ Teaduslaagri, Rakett69 endised ja praegused juhendajad.
Koostööpartnerid: TÜ koolifüüsika osakond, Eesti Teadushuvihariduse Liit, HUK (Õpiveski), Eesti 2.0, Ampsuteadus (SciKit OÜ), KÜSK (NULA) jt.
Meediakajastused: 
http://www.makerlab.ee/meedia/ 

Kõik õigused kaitstud © 2018-… SPARK Makerlab MTÜ

M-kast.png