Täiskasvanutele

Töötoad täiskasvanutele

Video on illustratiivne.

Rube Goldbergi ahelreaktsioon!

Oled kuulnud ütelust, et liblika tiivalöök võib algatada tormi? Aga ehk võibki? See tiivalöök lükkab ümber laua serval püsti seisnud paberilehe, mis omakorda kukub maha küünla peale ja süttib. Suurest leegist sulab nöör, mis hoiab kinni tennisepalli. Kukkuv pall potsatab vastu ventilaatori lülitit ning toas hakkab keerlema pöörane tuul. Mis aga siitmaalt edasi juhtub, on sinu ja sinu meeskonna teha. Töötuba sobib ideaalselt tiimikoolituseks või sõpradega uutmoodi ühiselt nuputades ja meisterdades õhtu veetmiseks.

Grupi suurus on 5-20 inimest, töötuba kestab 180-280 minutit
Osaleja soovitatav vanus 15+ eluaastat

Jootmise ABC: akupank!

Kuidas töötavad liitium-tehnoloogial põhinevad akud? Kuidas neid ohutult laadida ning neisse pumbatud energiat oma projektides edukalt ära kasutada? Kuidas käia ümber võimsate, ent ohtlike Li-Po akudega? Kõigile nendele küsimustele saad vastuse just selles töötoas! Töötoa raames meisterdad valmis täiesti omaenda kujundusega AKUPANGA! Kesta on võimalik lasta 3D printida (oma nime või logoga) või valmistada kohapeal leiduvatest materjalidest. Miks mitte olla esimene, kes võtab kasutusele spreipurgi-, mudelauto-, haamri- või muu eripärase kujuga akupanga?

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 100-120 minutit
Osaleja soovitatav vanus 13+ eluaastat

3D printimise ABC!

3D printimine on viimastel aastatel muutunud väga kuumaks prototüüpimise ning puuduvate/purunenud juppide tootmismeetodiks, ent sellega trükkimine pole sama lihtne nagu 2D printeriga. Kui arvutis oleval karbimudelil on näiteks kõik küljed sirged, väljub 3D printerist hoopiski teinekord äravajunud või poolikute külgedega karp. Milles on probleem? Selleks, et 3D printerist väljuks soovitud, mitte defektne toode, tuleb printerile teha kalibratsioon, st. viia omavahel vastavusse printeri osade temperatuur, kasutatav materjal, aluse materjal, printeri kiirus jne. Töötoas õpetame, kuidas 3D mudeleid printeri jaoks arvutis ette valmistada. Selle raames valmib füüsiline 3D prinditud kalibratsioonikuubik ehk kuubik, mille abil saab omavahel vastavusse panna arvutiprogrammi mudeli ning konkreetse printeriga välja lastud mudeli. Lisaks tutvume, mis vahe on "nuudliprinteril" ning "lögaprinteril"

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 100-140 minutit
Osaleja soovitatav vanus 13+ eluaastat

 

Lisainfo ja broneerimine: Pille-Riin Saarse, pille-riin@makerlab.ee, 562 21 560