Lastele

Töötoad lastele

Meisterdame hüdraulilise tõstuki!

Kuidas töötavad suured kopad ja tõstukid? Mis on õigupoolest hüdraulika? Kuidas inimene oskab vedelikke tonnide tõstmiseks ära kasutada? Just nendele küsimustele vastab meie hüdraulikat tutvustav töötuba, kus sa saad ehitada valmis hüdraulilise tõstuki prototüübi.

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötuba kestab 75-150 minutit
Osaleja soovitatav vanus 9+ eluaastat

Silla- või torniinseneeria!

Kuidas on kõige kavalam ehitada tugevaid sildasid ning torne? Milline arhitektuurne geniaalsus peab kõige kauem vastu? Kas parem on kasutada võimalikult palju materjali või tuleb seda kasutada vähem ent targemalt? Sõidame autoga üle ja proovime järgi! Vahva töötoa jooksul toimub võistkonniti võistlus parimate tulevaste inseneride vahel!

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 45-90 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

Kuumaandur!

Kuidas jõudsid esimesed inimesed ohutult Kuu peale ning veelgi enam, elusate ja tervetena Maa peale tagasi? Töötoa käigus katsetame võistkonniti erinevaid maandumisseadeldisi ja -disaine ning õpime tarkade inseneride töö viljadest, kuidas kavandada parim võimalik maandumiskapsel.

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 90-120 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

 

Meisterdame katapulte!

Maailma ühed esimesed masinad olid tahes-tahtmata sõjamasinad, ent tänu nende arengule oleme saanud rikkamaks kõrgelt arenenud tehnoloogia võrra, sh. autod, internet, tööstus jne. Töötoa raames õpime katapultide hingeelu ning meisterdame ise laskevõimelised pisikatapuldid. 

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 60-120 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

 

Sünnipäevapidu!

Tahad meisterdades ja võisteldes oma sünnipäeva pidada? Sel juhul on Makerlab parim koht Eestis! Täpsem info: www.makerlab.ee/synnipaev

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 90-180 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat