Lastele

Töötoad lastele

Meisterdame hüdraulilise tõstuki!

Kuidas töötavad suured kopad ja tõstukid? Mis on õigupoolest hüdraulika? Kuidas inimene oskab vedelikke tonnide tõstmiseks ära kasutada? Just nendele küsimustele vastab meie hüdraulikat tutvustav töötuba, kus sa saad ehitada valmis hüdraulilise tõstuki prototüübi.

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötuba kestab 75-150 minutit
Osaleja soovitatav vanus 9+ eluaastat

Silla- või torniinseneeria!

Kuidas on kõige kavalam ehitada tugevaid sildasid ning torne? Milline arhitektuurne geniaalsus peab kõige kauem vastu? Kas parem on kasutada võimalikult palju materjali või tuleb seda kasutada vähem ent targemalt? Sõidame autoga üle ja proovime järgi! Vahva töötoa jooksul toimub võistkonniti võistlus parimate tulevaste inseneride vahel!

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 45-90 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

Kuumaandur!

Kuidas jõudsid esimesed inimesed ohutult Kuu peale ning veelgi enam, elusate ja tervetena Maa peale tagasi? Töötoa käigus katsetame võistkonniti erinevaid maandumisseadeldisi ja -disaine ning õpime tarkade inseneride töö viljadest, kuidas kavandada parim võimalik maandumiskapsel.

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 90-120 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

 

Meisterdame katapulte!

Maailma ühed esimesed masinad olid tahes-tahtmata sõjamasinad, ent tänu nende arengule on maailm saanud rikkamaks kõrgelt arenenud tehnoloogiaga, sh. autod, internet, tööstus jne. Töötoa raames õpime katapultide hingeelu ning meisterdame ise laskevõimelised pisikatapuldid. 

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 60-120 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat

 

Pudelirakett!

Kuidas valmistatakse rakette? Mis kütustega need imepärased kaadervärgid kosmosesse lendavad?  Kas raketid võivad lennata ka vee jõul? Muidugi võivad! Töötuba algab väikese teadusetendusega, misjärel valmistame ise rakette ning katsetame suure õhulennuga erinevaid koonuseid, stabiliseerivaid tiibasid ja raketi masskeskme asukohtasid. Tundub keeruline? Üldsegi mitte! See on vahvaim viis veega mängimiseks ning õppimiseks!

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 60-100 minutit
Osaleja soovitatav vanus 8+ eluaastat

 

Sünnipäevapidu: noorinsenerid ja ralliässad!

Kuidas on kõige kavalam ehitada tugevaid sildasid ning torne? Milline arhitektuurne geniaalsus peab kõige kauem vastu? Sõidame autoga üle ja proovime järgi! Vahva sünnipäevapeo jooksul toimuvad võistkonniti võistlused parimate tulevaste inseneride vahel! Lisaks on võimalik luua enda mudelautod ning juhtida neid mitte puldiga, vaid täiesti ehtsa ralliistme taga! Tundub uskumatu? Võtke ühendust ja räägime lähemalt! Ralliautodega tuleb kohale RCSnail!

Grupi suurus on 10-35 inimest, töötoad kestavad 90-180 minutit
Osaleja soovitatav vanus 7+ eluaastat