Purjelaager

Purjekaehitamise linnalaager!

17.-21. augustil SPARK Makerlabis

SPARK Makerlab korraldab purjekaehitamise laagri! Iga laagris osaleja saab endale ehitada Optimist klassi purjeka (paat, mast, puri), millega järvel, maal tiigi peal või tasasel lahesopil ilmaruumi avastada. Purjetamine on suurepärane viis lõõgastumiseks ja vaba aja veetmiseks. Laagri korraldajad teavad omast käest, kui hea on oma kätega valmistatud purjekas vette lasta - see tunne ja päev jääb meelde eluks ajaks.

Valmistatava Optimisti pikkus on 2,36 m, laius 1,12 m ning süvis koos sverdiga 0,8 m. Optimisti mast on 2,26 m kõrge ning purjepindala on 3,3 m^2. Purjekas ehitatakse Makerlabis laserlõigatud vineerdetailidest, mis teeb koostetöö lihtsamaks. Viis päeva kestva laagri lõpus toimub emajõel ühine proovipurjetamine (loodetavasti on tuult!), kus saab ka purjetamise lühikoolituse.

Üksiku purjekaehitaja vanusepiirang on 16 aastat, ent koos täiskasvanuga tohivad ehitada ka nooremad. Iga osaleja vastutab ise purjeka Makerlabist ära viimise eest.
-----
Kohtade arv: 21 osalejat (3 osalejat purjeka kohta, kokku 7 purjekat)
Toimumiskoht: Narva mnt 3, Tartu (sissepääs Atlantise vastast)
Toimumisaeg: 17.-21. augustil 10:00-19:00. 
Maksumus: 450€ aluse kohta (ehitades üksi 450€/osaleja, ehitades kaksi 225€/osaleja või ehitades kolmekesi 150€/osaleja)

Hinnas sisalduvad kõik purjeka ehitamiseks vajalikud materjalid, töövahendid, ruumid ja juhendamine. Ühte purjekat saab korraga ehitada kuni kolm inimest, misjuhul läheb laagri kulu nende kolme inimese vahel jagamisele (150 EURi per osaleja). Uuest peast ostes maksab optimist üle tuhande euro. Lisaks hinnavõidule on oma käega ehitatud purjekal eriline väärtus.

Kontakt ja registreerimine: pille-riin@makerlab.ee / 562 21 560 
Registreerimise tähtaeg 8. august!