Leidurite komplekt

Leidurite komplekt

Loodus-, tehnika- ja täppisteaduste (LTT) hariduse alustala!

Probleemid: pädevate loodusteaduste õpetajate puudus; LTT huviringide käivitamisele kuluv aeg ja vaev; inseneride ja teadlaste defitsiit Eesti tööturul; nõrgad noorte käelised ja meeskonnatöö oskused; rohkelt aega ekraanide taga jne.

Lahendus: LTT huviring/laager Leidurite komplekti abil! Komplektis on riikliku õppekavaga seotud õppesisu, materjalid, tööriistad ja õpetused. Lisaks meiepoolsed koolitused ning eksperttugi tegevuste läbiviimiseks. Teie juhendaja peab olema vaid entusiastlik ja õppimisvõimeline!

Leidurilabor

Inseneeria- ja leiduritering on loodud 4.-9. klassi õpilastele. Õpime, kuidas töötavad autod, raketid, lennukid, elektrijaamad, päikesepatareid, sillad, tornid, nutitelefonid jne. Seletame, mis on inseneeria ning millega tegelevad leidurid. Meisterdame kõikvõimalikest eriskummalistest vahenditest veelgi omapärasemaid sõidukeid ja seadeldisi, mis aitavad aru saada keerukamatest masinatest meie ümber. Õpime teistega koostöös kasutama leiduritele igapäevaselt hädavajalikke töövahendeid.

Näidistunnid: VesiX kosmosemissioon, katapuldid, kõlar-mikrofon, gravitatsiooniauto jne.
Kõik meisterdused ja mudelid, mis ringi käigus valmivad, saavad osalejad endaga koju kaasa võtta!

Leidurilaborid on käivitatud juba Lohkvas, Rannus, Sakus, Turbas, Elvas, Aravetel ja Räpinas! 

 • Alates 11-aastastele
 • 10–15 osalejat juhendaja kohta
 • Vajalikud tööriistad: kuumaliimipüstolid, käärid, noad, kruvikeerajad, jootekolvid, näpitsad, lõiketangid, käsisaag jne.
 • Töötuba 7–10 € noore kohta teie juhendajaga
 • Min. tellitav kogus 10 inimesele

Elektroonikalabor (nüüd saadaval!)

Elektroonikaring on loodud 8.-12.klassi õpilastele, kes soovivad saada lihtsat, aga laialdast sissejuhatust elektroonika põnevasse ja üha arenevasse maailma – valdkonda, mis on 21. sajandil väga tähtis ning tulevikus lausa asendamatu. Ringi õpe keskendub praktika kaudu õppimisele.

Iga osaleja saab kursuse jooksul isiklikud töövahendid ja projektimaterjalid, millega ka kodus katsetada. Kõik tööd, mis ringi käigus valmivad, saavad osalejad endaga koju kaasa võtta!

Elektroonikalaborid on käivitatud juba Tartu Tamme Gümnaasiumis ja Võru Gümnaasiumis!

 • Alates 13-aastastele
 • 6–12 osalejat juhendaja kohta
 • Vajalikud tööriistad: multimeetrid, jootejaamad, toiteplokid, juhtmekoorijad, lõiketangid jne.
 • Töötuba 8–12 € noore kohta teie juhendajaga
 • Min. tellitav kogus 10 inimesele

UniBox - disain ja elektroonika

UniBox on mittetulundusühingute HK Unicorn Squad’i ja SPARK Makerlab’i koostöös valminud disaini & elektroonika õppekomplekt, mille raames meisterdatakse ise valmis kaasaegne hoiukarp. Õppekomplekt on suunatud tüdrukutele inseneeria vastu huvi kasvatamiseks, ent sobib ka poistele ja kogu perele kokkupanemiseks. Läbitavateks teemadeks on disain, elektroonika algtõed, valgus, heli, patareid ja akud, ekraanid ning juhtmevaba suhtlus (bluetooth). Õppekomplekt sisaldab kõiki vajalikke detaile ning õpetusi, mille abil karp valmis ehitada.

Iga osaleja saab kursuse jooksul isiklikud töövahendid ja projektimaterjalid, millega ka kodus katsetada. Karbi osalejad endaga koju kaasa võtta!

 • Alates 12-aastastele
 • 6–10 osalejat juhendaja kohta
 • Vajalikud tööriistad: jootmistarvikud (jootekolb/-jaam, jootetina, kampol/jootevedelik, puhastuskäsn, kolmandad käed ja termorüüsid, lõiketangid, juhtmekoorijad, multimeeter, kiir- või puiduliim või kuumaliimipüstol koos liimipulkadega
 • Töötuba 95 € noore kohta teie juhendajaga (vähemalt 8 tundi)
 • Min. tellitav kogus 10 inimesele

Mida omalt poolt pakume?

LTT stardikomplekt

Sisaldab kõike vajalikku, mille abil läbi viia iganädalast 1-2 tundi kestvat huviringi või mitmepäevast huvilaagrit vastavalt Teie vajadustele. Näidisteemade jaoks kirjutage palun allolevasse vormi või kertu@makerlab.ee.

Tugisüsteem

Huviringide juhendajate tugisüsteem ja tagasiside. Sealhulgas võib läbiviijaks olla ka entusiastlik ja õppimisvõimeline eriala-väline õpetaja, entusiastlik lapsevanem, abiturient noorsootöötaja, vabatahtlik. Vastavalt asukohale võime leida endapoolse juhendaja.

Graafiline materjal huviringi reklaamimiseks

Et huviring jõuaks noorteni, oleme välja töötanud noortepärased reklaammaterjalid. 

Ringi registreerimise süsteem

Registreerimise oleme noortele teinud ülimalt lihtsaks ning huviringi eestvedajale kergesti hallatavaks.

Transport

Komplekti jõuab Teieni koos sissejuhatava koolitusega.

Erinevad kasutusviisid

Ühe ja sama komplekti abil on võimalik korraldada ka mitmepäevane huvilaager või täiendada muid üritusi!

Arvamused

Väga põnev ja noorte praktilistele oskustele eriti vajalik ettevõtmine! Idee levitamine on vähim, mida teha saame.
Heilo Altin ja Friedrich Kaasik
Eesti Teadushuvihariduse Liit
Mina juhendajana kiidan väga sellist ettevõtmist ja tore, et selline võimalus on olemas. Mulle väga meeldivad juhendajale mõeldud juhendid, mis on põhjalikud ja arusaadavad. Siiani imestan, et võeti ette nii pikk sõit Tartust ja tehti personaalne mitme tunnine juhendite tutvustus.
Kristel Kadak
Turba kool
Leidurite komplektiga iseenesest jäime rahule ja ka pakutud programm oli huvitav. [Videod] on väga vahvad ja on väga suureks abiks.
Merlin Männik
Saku valla noortekeskus

Kuidas lükata huviring TASUTA käima?

Osaleme koos projektikonkursil või suhtleme ühiselt kohaliku omavalitsusega. Esita vaid hinnapäring ja anna oma soovidest teada!
Küsi LEIDURITE komplekti hinnapakkumist!


ElektroonikalaborLeidurilaborUniBox

JahEi

JahEi


LISAINFO JA KONTAKT
Kertu Valge, müügijuht / kertu@makerlab.ee / 568 69 003 
Tarvo Metspalu, projektijuht / tarvo@makerlab.ee / 555 46 770

LTT õpivahendeid arendab SPARK Makerlab – avalik töökoda ja inseneeriasuunaline huvikeskus keset Tartut.
Meeskonda kuuluvad Teadusbussi, Taibukate Teaduskooli, TÜ Õpikodade, TÜ Teaduslaagri, Rakett69 endised ja praegused juhendajad.
Koostööpartnerid: TÜ koolifüüsika osakond, Eesti Teadushuvihariduse Liit, HUK (Õpiveski), Eesti 2.0, Ampsuteadus (SciKit OÜ), KÜSK (NULA) jt.
Meediakajastused: 
http://www.makerlab.ee/meedia/ 

Kõik õigused kaitstud © 2018-… SPARK Makerlab MTÜ

M-kast.png